top of page

İzlenmenin her iki tarafı. Alanına giren her türlü saldırıda, sende ve dışarıdakinin üzerinde bıraktığı etki; beraberinde birleşmeyi getiren ve olayları başlatan, içeride olmanın hissi. Kendini en rahat hissettiğin an izlenmenin rahatsızlığı. İzleyenden habersiz.

Gulhatun.png
gulhatun_arkaplan.jpg
gulhatun_arkaplan2.jpg
gulhatun_arkaplan5.jpg
gulhatun_arkaplan4.jpg
gulhatun_arkaplan6.jpg
gulhatun_arkaplan2.jpg
gulhatun_video
DSC_7446.jpg

Gülhatun Yıldırım
Performans Sanatçısı
Gülhatun Yıldırım (d. 1991 İstanbul). Sanatçı performanslarında, ‘beden ve imge’, ‘mekân ve nesne’ ilişkisi üzerinden kamusal alan ve sınırlandırıldığı mekânları incelemektedir.

Başlıca performansları arasında; Performistanbul’un Simge Burhanoğlu küratörlüğünde gerçekleştirdiği İhtiyaç: Sen 672 saat Canlı Süreç kapsamında İçeride (solo) (İstanbul, 2018), Ben Dikenim (solo) “Razzmatazz Vol.4”, Asylum, (Caroline Garden’s Chapel, Londra, 2017), Senin Yarın Su (solo) (Artnivo Project Space, İstanbul, 2016), Performistanbul ile Simge Burhanoğlu küratörlüğünde Su (solo) (Pi Artworks, İstanbul, 2016), Peter Toy ile Salt (grup) (Maumau Galeri, İstanbul, 2015), “International Performance Art Association Venice” kapsamında Nasıl Hissediyorsun? (solo) (Venedik, 2016) ve Unconnected (solo) (ODTÜ Ormanı, Ankara, 2015) bulunmaktadır.

bottom of page